Profesyonel cilt bakımı uygulamalarından biri olan pro facial bakım;

Yeni nesil bir cilt bakımı uygulamasıdır.

Bu uygulama ile cildinizin ihtiyacı olan derinlemesine temizlik ,cilt yenileme, anti-ageing, akne bakımı kuru cilt bakımı Lifting , cilt tonusu ibi ibi çok eski bir arada yapabildiğimiz bir bakımdır.

Her cilt tipinin ayrı ayrı kendi içlerinde ihtiyacı olan destekleri Bu bakım Protokolü ile planlayabiliyoruz.

Uygulamaları içerisinde bulunan destek alarak başlıyoruz.

 

>Solüsyon 1 ile cilt yüzeyinde fazla salgılanan sebum yani yağ tabakası temizlenir. Ölü deri   tabakasından arınan çilt de peeeling yapılmış olur. Laktik asit ve bitki özleri içeriği sayesinde cildin normal dengesini kavuşması hedeflenir ve sonrası uygulanacak solüsyon ve serumların cilt altına emilimini sağlar.

> solüsyon 2 ile Salisilik asit ve bitki özlleri cilt altına itilir Bu sayede cilt derinlemesine temizlenir. Renk tonunda açılma ,lekelerde azalma , siyah noktalarda ,azalma gözeneklerde sıkılaşma sağlanır.

> solüsyon 3 ile hidrolik asit, peptitler, vitamin, mineral ve  epidermal grow factor ile cildin genel ihtiyaçlarınız sağlar bakımını yapar. Probiyotikler ile cilt bariyerini güçlendirir.

 

Bu üç solüsyonla yapılan bakımların dışında Lifting, Radyo Frekans ve Ultrasonik ses dalgaları ile yüz ovalini toparlama ve cilt sıkılaştırma sağlanır.

Profacial Cilt problemlerinde en iyi ve en etkili kombine cilt bakım, cilt yenileme, akne ve leke bakımı yöntemidir.

 

Hidrodermabrazyon teknolojisi Profacial ile birlikte gelen en etkili cilt bakım uygulamasıdır.
HidroDermabrazyon uygulama başlığı ile Oksijen ve Suyun Çarpışma teorisini kullanarak, Yüksek frekans dalga yayılımı ile sistem içerisinde yüksek oksijenli ve negatif iyonlu micro nano baloncuklar üretilmektedir.

 

Çift yönlü başlık teknolojisi ile oluşturulan RF micro nano baloncuklar hızlı bir şekilde epidermisten dermişe ciltteki gözeneklere ve çatlaklara geçiş sağlamakta,kolojen fiber yapıların küçülmesi ve self kolojen yapıların çoğalmasını hızlandırmakta, vakum özelliği ile ölü deri kalıntılarını derinlemesine etkin bir şekilde temizlemekte, cilt yüzeyindeki kan dolaşımı hızlandırmakta ve cilt yüzeyindeki oksijen miktarını arttırmakta, hücre yenilenmesini aktive ederek anti aging etki göstermektedir.

Bununla birlikte yüzeydeki kan dolaşımının hızlanması ile yeni kolojen formasyonların oluşmasına,ciltte sıkılaşma oluşumuna ve daha genç görünümlü bir cilt elde edilmesine yardımcı olunur.

Hidrodermabrazyon ile Exfolasyon ve hidrasyona uğrayan ciltte epidermisten dermise besleyici sıvı geçişi sağlanarak hem epidermiste ki atıklar temizlenmekte hem de dermişteki hücre yenilenme hızı artarak daha parlak, daha pürüzsüz ve daha yenilenmiş bir cilt sonucu elde ederiz.