image
image
image

Microblading Nedir?

Microblading kalıcı makyaj yapma yöntemlerinden biridir. Sadece kullanılan araç farklıdır.

Kalıcı makyaj cihazları ile yapılan kalıcı makyaj uygulamalarında cilt altına bırakılacak kalıcı makyaj boyası motor gücüyle belli bir sıklıkla hareket eden iğneyle uygulanır.

Microblading yönteminde ise motor gücünden yararlanılmadan steril iğnelerle doğal mikro kesiler yapılarak kalıcı makyaj boyası cilt altına bırakılır.(Cildin epidermis tabakasına).

Microblading uygulaması üç boyutlu doğal kıl görüntüsü(efekti) elde etmek için iyi bir tekniktir.

Kalıcı makyaj; kalıcı makyaj makinesi  ya da Microblading kalemi ile de yapılsa dövme uygulamasından farklıdır.

Dövme uygulamasında cildin daha derin tabakalarına daha kalıcı boyalar bırakılır ve geri dönüşü zordur. Zamanla renk değişimi de olabilir.

Microblading Nasıl Yapılır?

Microblading uygulamasına başlarken ilk yapılması gereken kişinin kaşlarının yeniden tasarlanması ile başlanır.

Kaş tasarımı profesyonel bir uygulamadır ve mutlaka uzmanları ile yapılması gereken bir işlemdir.

Kaş dizaynı yapıldıktan sonra kaşlar yapılandırılır ve kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilir.Kaşın üzerine kalemle ön çizim yapılır.Kaş tasarımına müşterinin onay vermesi durumunda işlemin acısız ve rahat geçmesi için anestezik krem uygulanır ve beklenir.Uyuşma sağlandıktan sonra üç boyutlu mikro kesilir yapılarak içine kalıcı makyaj boyası bırakılır.İşlem bittikten sonra fazla boyalar silinir.Yeni kaşlarınızla tanışmaya hazırsınız.

Microblading Zararlı Mıdır?

Microblading; uzman bir kişi tarafından, kaliteli ve steril malzemeler kullanılarak yapıldığı takdirde zararlı değildir.