image
image
image

KLASİK CİLT BAKIMI

20 yaş ve üzeri kişilerde cildi arındırma, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazanma ihtiyacına yönelik olan klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir. Ancak, deri 28 günde bir kendini yenilediği için ihtiyaç duyuldukça ayda bir olarak yaptırılması önerilmektedir.
Kışın maruz kalacağı soğuktan ya da yazın güneş hasarına ve kuruluğuna hassas ciltler için koruma amaçlı mevsim geçişlerinde başlanması önerilir.Merkezimizde farklı cilt bakımı uygulanmaktadır.

Hepimizin cildi dışarıdan maruz kaldığı etkenlerle yıpranır.Cildimizin dönem dönem profesyonel cilt bakımları ile temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir.Cilddimiz vücudumuzun en önemli organlarından biridir.

Klasik cilt bakımları her cilt tipine uygun bir uygulamadır.Hem kadınların hem de erkeklerin en çok tercih ettiği işlemlerden biridir.

Cildimiz neden bakıma ihtiyaç duyar?

*Cildimiz dış dünyanın etkilerine son derece duyarlıdır.Özellikle güneş ışınlarına olan fazla temas cildimiz üzerinde olumsuz etkiler yapar.

*Cildimiz yaşımız ilerledikçe kolajen azalmasına bağlı esnekliğini ve gerginliğini kaybeder.Düzenli cilt bakımı yaptıran kişilerde bu olumsuz etki çok daha az görülür.

*Stresin cilt üzerinde pek çok olumsuz etkisi vardır.

Klasik cilt bakımı nasıl yapılır?

Cildin canlanmasını, temizlenmesini ve tazelik kazanmasını sağlar.

Bu bakım; temizleme, buhar ve iyileştirici maske içermektedir.

Yaklaşık 1- 1.5 saat sürer. Dermokozmetik ürünler kullanılarak işlem sağlanır.

Klasik cilt bakımı cildin üst katmanının kirden arınıdırılarak nemlenmesi sağlanır.Cildin sebum dengesi yeniden kurulur.

  • Cilde sırası ile; temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve son olarak nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanır.

 

Cilde sırası ile ;

*Temizleme

*Peeling

*Tonik

*Ozonlu Buhar

*Komedon temiziliği(Ciltteki siyah ya da beyaz nokta temizliği)

*Maske

*Nemlendirici ile masajla bitirilir.

Düzenli yapılması tavsiye edilir.