image
image
image
image

 

Mİcroblading Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nedir?

 

Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir. Gerçek kaş üzerine yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır.

Microblading 3D kıl tekniği adı verilen bu yöntem, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü vermesidir. … Kaşların doğal görünümü bozulmadan, ten rengine ve saç rengine uygun bir renk seçilerek uygulanıyor.

Ancak standart kalıcı makyaj uygulamalarına nazaran microblading ile elde edilen kaşların ömrü 1 ile 3 yıl arasında değişiklik gösteriyor. Microblading 3d kıl tekniği ortalama olarak 2 seans sürüyor ve seanslar 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde sona eriyor.

 

İşte bu sebeple kalıcı kaş kontörü uygulamalarında da eski tip “dövme kaş” yerine, yeni dönemde gerçek kaşa en yakın görünümü veren “kıl tekniği” işlemi tercih ediliyor.

Microblading kaş işlemi acı verir mi?

Bir süre hafif bir sızı hissedeceksiniz ancak bu çok uzun sürmeyecek. İşlem sonrası dikkatli olduğunuz takdirde de ağrı, sızı, pullanma gibi bir sorunla karşılaşmayacak ve dolgun kaşlarınızın keyfini süreceksiniz.

 

Microblading kaş işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir.?

İşlem sonrası 10 gün boyunca aşırı buharlı ve uzun duşlardan kaçının. Deniz ve havuzdan uzak durun. İşlem sonrasında 30 gün boyunca ise güneşlenmeyin, solaryuma girmeyin, lazer terapisi yaptırmayın, kimyasal yüz temizleme ürünleri, meyve asitleri ve canlandırıcı faktörler içeren kremleri kullanmayın.

Microblading kaş işlemi sonrası kaş şişer mi?

Acı, ağrı, şişme, kanama, kızarma ve morarma gibi durumlar oluşmaz ve işlem sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Microblading kaş işlemi kaşlara zarar verir mi?

Kozmetik değil, daha organik içerikli  pigmentlerle yapılabiliyor. – Kıl kökü ile bir teması olmadığı için kaşlara da bir zararı dokunmuyor. – İşlemden önce kaşlar ölçümlerle tasarlandığı için, yüzde simetrik bir görüntü imkanı sağlıyor.

Microblading Kıl Tekniği ile Kaş Tasarımı Nedir?

✔️Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan Microblading tekniği ile kaşlarınızda eksik olan kaşları simüle ederek boşlukları tamamlamış daha yoğun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendirmiş oluruz. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt renginize, kaş ve saç renginize  uygun olarak  seçeriz. Kendi  kaşlarınız referans alınarak  yapılan bu yöntem dövme tekniğine benzer bir şekilde yapılmaktadır.

✔️Microblading 3D kıl tekniği adı verilen bu yöntem, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, gerçek kaş görünümü vermesidir. … Kaşların doğal görünümü bozulmadan, ten rengine ve saç rengine uygun bir renk seçilerek uygulanıyor.

✔️ Microblading 3d kıl tekniği uygulama sı  2 seans 1 ay sonra 2. Seans yani kontrol seansıdır.  Seanslar 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde sona eriyor.

✔️ Kalıcılık süresi kişiden kişiye, cilt tipine ve yaşam şekline bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1 yık dır.

✔️İşte bu sebeple kalıcı kaş kontörü uygulamalarında da eski tip “dövme kaş” yerine, yeni dönemde gerçek kaşa en yakın görünümü veren “kıl tekniği” işlemi tercih ediliyor.

🖤Microblading kaş işlemi acı verir mi?

✔️Bir süre hafif bir sızı hissedeceksiniz ancak bu çok uzun sürmeyecek. İşlem sonrası dikkatli olduğunuz takdirde de ağrı, sızı, pullanma gibi bir sorunla karşılaşmayacak ve dolgun kaşlarınızın keyfini süreceksiniz.

🖤Microblading kaş işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir.?

✔️İşlem sonrası 10 gün boyunca aşırı buharlı ve uzun duşlardan kaçının. Deniz ve havuzdan uzak durun. İşlem sonrasında 30 gün boyunca ise güneşlenmeyin, solaryuma girmeyin, lazer terapisi yaptırmayın, kimyasal yüz temizleme ürünleri, meyve asitleri ve canlandırıcı faktörler içeren kremleri kullanmayın.

🖤Microblading kaş işlemi sonrası kaş şişer mi?

✔️Acı, ağrı, şişme, kanama, kızarma ve morarma gibi durumlar oluşmaz ve işlem sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

🖤Microblading kaş işlemi kaşlara zarar verir mi?

✔️Kozmetik değil, daha organik içerikli  pigmentlerle yapılabiliyor. – Kıl kökü ile bir teması olmadığı için kaşlara da bir zararı dokunmuyor. – İşlemden önce kaşlar ölçümlerle tasarlandığı için, yüzde simetrik bir görüntü imkanı sağlıyor