image
image
image
image

KİRPİK LİFTİNG NEDİR ?

‘Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağı üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmek için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.

 

KİRPİK LİFTİNG UYGULAMASINI KİMLER TERCİH ETMELİ ?

Hassas ya da alerjik göz yapısına sahip kişiler gözlerini sıklıkla ovuştururlar ve kaşırlar, hatta en kaliteli makyaj malzemesini dahi kullanamazlar çünkü gözleri hemen sulanır ve kızarır. Ancak etkileyici bakışlara sahip olmayı herkes gibi onlar da ister. Bu durumda ipek kirpik uygulaması dayanıklılık bakımından uygun olmayacaktır. Kirpik lifting uygulaması ise rimele gerek kalmadan mevcut kirpikleri daha kıvrık ve dolgun göstereceğinden, sonrasında da hiçbir ilave ürün kullanımına gerek kalmayacağından en ideal çözümdür.

Daha önce ipek kirpik uygulaması yaptırmış ve uzun süre memnun kullanmış kişilerin uzmanın uygun gördüğü zaman aralıklarında ipek kirpikleri çıkarttırarak kirpiklerini dinlendirmesi önerilir. Bu ara dönem ipek kirpiğin yoğunluğuna gözü alışmış bayanlar için oldukça zorlu geçer. İpek kirpik kullanılan dönemde kirpikler üzerlerinde sürekli ağırlık olduğu için az da olsa kendi mevcut kıvrımlarını kaybedebilirler. Ancak endişe edilecek bir durum yok 4-5 gün gibi kısa bir sürede tekrar eski haline kavuşacaklardır. Bu dönemde eski kıvrıklığı bile kişiyi tatmin etmeyebilir. Kirpik lifting uygulaması yine bu ara dönem için çok uygun bir işlemdir. Kirpik lifting işlemi sonrasında dilediğiniz zaman kirpiklerinizin üzerine yine ipek kirpik yaptırabilirsiniz.

Bayanlar kadar beyler de daha etkileyici bakışlara sahip olmayı isterler. Erkeklerin rimel ya da ipek kirpik uygulaması yaptırmaları uygun olmayacağından, tamamen doğal olması sebebiyle kendi mevcut kirpiklerini daha yoğun ve kıvrımlı hale getirecek kirpik lifting uygulamamızı beğenerek kullanmaktadırlar.

KİRPİK LİFTİNG NASIL UYGULANIR ?

Kirpik lifting kirpik perması uygulamasının yeni ismi değildir. Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı ve konforlu olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha avantajlıdır. Kirpik Lifting tekniğinde bigudi yerine zemin olarak “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır ve işlem sırasında gözlerinizi açık tutabilirsiniz. Uygulama sırasında kullanılan malzemelerin cilt ile hiçbir şekilde teması yoktur bu sebeple de ciltte herhangi bir hassasiyete yol açması mümkün değildir.

KİRPİK LİFTİNG İŞLEMİNİN SÜRESİ NEDİR?

Hazırlık süreci ve kirpikleri temizleme aşamasını da eklediğimizde ortalama 1 saat gibi bir sürede işlem tamamlanır.

KİRPİK PERMASI İLE KİRPİK LİFTİNG ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Kirpik permasında bigudinin üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve yapıştıktan sonra kirpiklerinizin büyük bir kısmını alabilir, bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir (çok fazla kıvrık olabilir) uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan dolayı kirpikleriniz zarar görüp kopabilir. Oysaki Kirpik Lifting işleminde bigudi kullanmadığımız ve besleyici keratin bakımı yaptığımız için kirpikleriniz zarar görmediği gibi daha sağlıklı hale gelir.

KİRPİK LİFTİNG YÖNTEMİ NE KADAR KALICIDIR?

‘Patch’ taktiği sayesinde haftalarca kalıcı olarak kullanılan bu yöntem; 3 aya kadar dayanıklılık sağlar.

İLK UYGULAMADAN SONRA BİR DAHA^Kİ UYGULAMAYI NE ZAMAN YAPTIRABİLİRİM?

Dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Kendiliğinden çok düz olan kirpiklere sahip iseniz ilk uygulamadan sonra tercihen 1,5-2 ay sonra gelinmesi dayanıklılığı arttırmak için uygun olacaktır. Daha sonra her 3 ayda yapılabilir.

KİRPİKLERİME YA DA GÖZLERİME HERHANGİ BİR ZARARI VAR MIDIR?

Kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.