KALICI MAKYAJ NEDİR?

Dilimizde “Kalıcı Makyaj” olarak karşılık bulan uygulama İntradermal Pigmentasyon ya da Micro Pigmentasyon uygulaması olarak da bilinmektedir.

Kalıcı olarak güzelleşme fikri sadece günümüz insanını değil eski çağlardan bu yana pek çok toplumun cevap aradığı bir konu olmuştur.

Eski Mısır,Çin ve Mezpotomya uygarlıkları ile Güney Amerika uygarlıklarının kalıcı boyama yapmak için uğraş verdikleri bilinmektedir.

Cilt altına doğal pigmentlerin(boyaların) bırakılması esasına dayanan bu işlem medikal ,estetik ,visajizm ve dizayn bilgilerini kullanan yaratıcı bir süreçtir.

Kalıcı Makyaj kişiye özel , streril iğneler kullanılarak uygulanır.Kalıcı Makyaj bu iğnelerle doğal ve minarel renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.
Kullanılan boyalar mineral pigmentler olup ,özel geliştirilmiş teknolojik işlemlerden geçirilip elde edilmiştir ve cilde , insan sağlığına zarar vermemesi öncelikli ve katkı maddesi içermez.

Kalıcı Makyaj kozmetik ve medikal ihtiyaçların karşılanması için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Kozmetik olarak kaş,göz çevresi,dudak ve dudak çerçevesi uygulamaları daha çok kozmetik ihtiyaçları karşılar.

Kalıcı Makyaj vitiligo, yara, yanık izlerinin kapatılması, areola restarasyonu, saç-sakal efekti,kıl efektli kaş çalışmaları, areola(meme ucu renklendirme), alopesi,kanser hastalarında kaş-göz ve çerçeve çizimleri ise daha çok medikal uygulama alanlarıdır.

MİCROBLADİNG

Microblading Nedir? Microblading kalıcı makyaj yapma yöntemlerinden biridir. Sadece kullanılan araç farklıdır. Kalıcı makyaj cihazları ile yapılan kalıcı makyaj uygulamalarında cilt altına bırakılacak kalıcı makyaj boyası motor gücüyle belli bir sıklıkla hareket eden iğneyle uygulanır. Microblading yönteminde ise motor gücünden yararlanılmadan steril iğnelerle doğal mikro kesiler…

Micropigmentasyon

MARKETING 85% MARKETING 75% MARKETING 65% MARKETING 85% MARKETING 75% MARKETING 65%