SAÇ SİMÜLASYONU (TRİCOPİGMENTASYON) AĞRILI BİR İŞLEM MİDİR?

En sık sorulan sorulardan birisidir. Danışanlarımız uygulama sırasında hissettikleri şeyin ağrı değil, rahatsızlık verici bir hassasiyet olduğunu ifade ederler ve bu durum uygulama sonunda azalmış olur.

Tüm kullandığımız pigmentler Dünya Sağlık Örgütünce onaylıdır ve kullanımı çok güvenlidir. Cilt yüzeyinde kimyasal ve mekaniksel uyaranlar ile dışarıdan bazı müdahaleler yapıldığında ister istemez vücudumuz doğal olarak tepki gösterir, acı ve inflamasyona karşı hassasiyet oluşturur..

Ağrı sürecinde en önemli anahtar faktör RTPV1 kanalıdır. Organizmalar dışarıdan gelen uyaranlar olduğunda, nöronların içerisine yerleşmiş olan RPTV1 kanalı Merkezi Sistem tarafından ağrı olarak algılanan sinyaller alırlar.

Uygulama sırasında ağrı değil, daha çok rahatsızlık verici bir hassasiyet oluşur.

Saç simülasyonu tekniği bu nedenle ağrı zincirini uyarır ve harekete geçirir. Böylece organizma içerisindeki inflamasyonda harekete geçmiş olur. Bizler acıya farklı şekillerde reaksiyon gösterdiğimiz için uygulama sırasında duyulan ağrı kişiye göre değişiklilik gösterir. Uygulama süresi boyunca uygulama yapılacak alana ağrı azaltıcı krem uygulanabilmektedir.

Uzman ekibimizin teknik eğitim ve yönetim becerileri, kullandığımız pigmentler ve diğer aparatlar uygulama sırasında ağrı ya da rahatsızlık verebilen hassasiyeti minimize etmektedir.