MEDİKAL CİLT BAKIMI NEDİR?

 

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan, cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenleri arındırmaya yönelik işlemlerden oluşmaktadır.

Medikal cilt bakımı profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımına yönelik serumların sürüldüğü hedefe yönelik bir cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılıyor.

Cildin sağlıklı ve kusursuz görünümünün korunması için ayda bir medikal cilt bakımı yaptırılmalıdır. Cildi yenilemek, cildin soluklaşmasına neden olan yağ kalıntılarını, makyaj ürünlerini ve siyah noktaları temizlemek medikal cilt bakımının ana amacıdır.

Medikal cilt bakımı uygulaması kimyasal bir uygulama olmadığından ötürü genç yaşlı, erkek kadın, herkese uygulanır. Uygulanacak kişinin hasta olması, hamile olması medikal cilt bakımının uygulanmasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?

Medikal cilt bakımı yaklaşık 45 dakika-1 saat sürmektedir.